Mnela'nın Denizi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Başarı sevgiyle gelir

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1:&) Başarı sevgiyle gelir Paz Ekim 25, 2009 4:12 pm

kaybolan_hayat

kaybolan_hayat
Bronz Üye

Bronz Üye

Bir kadin, evinden disari çikar ve uzun beyaz sakalli 3 tane yasli adamin evinin önünde oturduklarini görür. Onlari tanimaz. "Ben sizi tanimiyorum ama aç olmalisiniz" der."Lütfen içeriye gelin ve bir seyler yiyin." "Evin erkegi içerde mi?" diye sorarlar adamlar."Hayir" der kadin. "O disarida." "Öyleyse içeri gelemeyiz" diye cevap verirler. Aksam olup kadinin kocasi eve geldiginde, kadin basindan geçenleri kocasina anlatir. "Git onlara söyle ben evdeyim içeri gelebilirler" der. Kadin disari çikar ve onlari içeri davet eder. "Hepimiz ayni anda içeri girmeyiz." der yasli adamlar. Kadin ögrenmek ister; "Niye giremezsiniz?" yasli adamlardan bir tanesi açiklar: "Onun adi ZENGIN" der ve bir arkadasini gösterir, ve bir digerini isaret eder. "O BASARI", ben ise SEVGI" Sonra ekler ; "Simdi içeri gir ve kocanla konus, hangimizi evinizde istersiniz?" kadin içeri girip söylenenleri kocasina anlatir. Adam duyunca neselenir. "Ne güzel!" der, "Madem öyle, Zengini içeri çagiralim ve evimizi zenginlikle doldursun. "Karisi itiraz eder; "Canim, niçin Basariyi çagirmiyoruz?" Bu sirada konustuklarini evin diger kösesinde bulunan çocuklari duyar. Ziplayarak gelir ve kendi fikrini söyler. "Sevgiyi çagirsak daha iyi olmaz mi? Evimiz sevgiyle dolar! " "Kizimizin önerisini dikkate alalim" der adam karisina. "Disari çik ve Sevgiyi bizim misafirimiz olmasi için davet et. "Kadin disari çikar ve 3 yasli adama sorar; "Hanginiz Sevgi? Lütfen içeri gel ve misafirimiz ol." Sevgi ayaga kalkar ve eve dogru yürümeye baslar. Diger iki yasli adam da onu takip ederler. Kadin sasirmis bir sekilde Zengin ve Basari'ya sorar: "Ben sadece Sevgi'yi davet ettim, siz niye geliyorsunuz? " Zengin ve Basari bir agizdan cevap verirler: "Eger Zengini ya da Basariyi davet etmis olsaydin diger ikisi disarida kalirdi, ama sen Sevgiyi davet ettin, O nereye giderse biz de oraya gideriz. Nerede Sevgi var ise, orada Basari ve Zenginlik de vardir!" " Başarı sevgiyle gelir 669320

2:&) Geri: Başarı sevgiyle gelir Salı Ekim 27, 2009 12:07 pm

Elam

Elam
Yönetici

Yönetici

=)
Biliyordum bu hikayeyi...
Gerçekten de sevgi olmadan hiç bir şeyin üstesinden gelemiyor insan.
Taertışsa dahi sevdiği için kıyamıyor. Sağlıklı değilse sevdikleri moral veriyor... bu böyle sürüp gider..

Ellerine sağlık kaybolan hayat.. =)

http://mnelam.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]