Mnela'nın Denizi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Acı insanı olgunlaştırı mı?

+6
huzunsel
YaReN
ikracan
vusl@t
Toprak
Elam
10 posters

Acı insanı olgunlaştırır mı?

Evet

Hayır

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Acı insanı olgunlaştırı mı? Salı Eyl. 16, 2008 8:10 pm

Elam

Elam
Yönetici

Yönetici

Evet Olgunlaştırır mı?Yoksa direncini kırıp zayıflatır mı?

http://mnelam.blogcu.com

2Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Çarş. Eyl. 17, 2008 10:11 am

Toprak

Toprak
Bronz Üye

Bronz Üye

olgunlaştırır ama nasıl acı?

mesela;canım dediğimiz ki, bunlar benim ailem olur Very Happy kişileri kaybetsem ALLAH KORUSUN, onlarsız bir hayatı düşünemiyorum...onlar olmadan mutlu olmaya çalışmak, üzüntülerimi göğüslemek ve hayatıma yön vermek...bunları yapmaya çalışarak ben zaten bambaşka bir kimliğe bürünürüm.omzumdaki yüklerin ağırlığını hissetikçe gerçekten nefes almanın zorluğunu hissederim...

ama bi aşk acısı hele ki; bu yaşlarda bence hayat yolunda bi maceradan öteye geçemez...ya da ben böyle düşünüyorum...

karışık oldu ama Very Happy

http://www.derecik.org

3Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? C.tesi Eyl. 20, 2008 4:25 pm

vusl@t

vusl@t
Altın Üye

Altın Üye

pff çok karışık ama olgunlaştırır ama ben böle acı çekerek olgunlaşmak istemiyorum canım çok yanıyo sonra confused

4Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Salı Eyl. 23, 2008 2:28 pm

ikracan

Üye
Üye

Bence olgunlaştırır yada olaya islamı açıdan bakmayla ilgili bu mesele nasıl derseniz acılara katlanmak sabrı gerektirir buda sizin hayattaki islamı açınızı ölçer gibi bişey bence.... sizce

5Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Çarş. Ekim 08, 2008 6:13 pm

YaReN

YaReN
Üye
Üye

ewet olgunlaştırır... birazda kişiye bağlıdır ama... insan yaşadığı her acıda biraz daha büyür ve güçlenir... Very Happy

6Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Paz Ekim 12, 2008 12:46 pm

huzunsel

huzunsel
Üye
Üye

acı denen birşey yoktur (A)

7Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Ptsi Ekim 27, 2008 6:44 pm

Ayse

Ayse
Üye
Üye

vardır ki sen yok dediğine göre acı çekmemişsin galiba :p insan acıyı yaşayarak öğreniyor ve yaşadığı acılarla büyüyor, olgunlaşıyor...

8Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Paz Kas. 09, 2008 4:17 pm

gül-i_sevda

gül-i_sevda
Gümüş Üye

Gümüş Üye

acııı acımı hemde nasıl olgunlaştırır

acıı nedir çiledir vuslata giden yolda çileden acıdan gecer acı olmazsa vuslat kavuşma anlamına gelmez kavuşmak için ayrı olmak ayrılıgı aşamak iiçinde acı çekmek lazımm

acının tarifi yokki zaten insan içinde yaşar içinde yaşadıkca sabretmeyide öğrenir aglamayıda kalpteki o derinliğide öğrenir ve o derinlikteki duygu tufanıyla Allah'a daha yakın olur

Rabbimde diyorya zaten sıkıntılı anınızda yaptınız duaları kabul ederim die

neyse biraz karışık çorba oldu yazdıklarım ama ........Wink

http://eslemsila.azbuz.com/index.jsp

9Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Paz Kas. 09, 2008 4:23 pm

Elam

Elam
Yönetici

Yönetici

Rabbimde diyorya zaten sıkıntılı anınızda yaptınız duaları kabul ederim die

Dumaızı kabul etmediği an mı var ki..Very Happy Hamdler olsun rabbimize..

http://mnelam.blogcu.com

10Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? C.tesi Ocak 16, 2010 5:19 pm

kaybolan_hayat

kaybolan_hayat
Bronz Üye

Bronz Üye

Acı insanı olgunlaştırır evet..

Bir büyüğümden duymuştum,insanlar tıpkı ağaçlar gibiymiş,ağacın dallarını ne kadar kırarsan o kadar çabuk büyür,tıpkı insanlar gibi ne kadar kırılıp acı cekerse o kadar olgunlaşır..

11Acı insanı olgunlaştırı mı? Empty Geri: Acı insanı olgunlaştırı mı? Ptsi Ocak 18, 2010 7:30 pm

cyber-rose

cyber-rose
Yardımcılar

Yardımcılar

şıkları eksik bir anket olmuş kanatimce.. insanın olgunlaşma meyili varsa her acı da her tatlıda yoluna yükselen bir basamak olur ama yok isteksizse zaten her adımı aşağıya doğrudur hep kayıptadır.. genelde zorluklar insana mukavemet kazandırır ve güç katar buda bir gerçek

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-