Mnela'nın Denizi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Krem örgü bolero

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Krem örgü bolero Empty Krem örgü bolero Paz Ağus. 31, 2008 1:30 pm

Elam

Elam
Yönetici

Yönetici

Krem örgü bolero Goznurusacorgubolero0kq0

ARKA : 70 ilmek başladım. 2 düz, 2 ters 5cm kadar lastik ördüm. Sonra örgünün ön yüzünden düz, arka yüzünden ters olarak 17 cm ördüm. Kol oyuntusu içinde her iki kenardan 3-2-1-1 şeklinde kestim ve 13cm daha örerek arkayı bitirdim.
ÖNLER : 35 ilmek başladım. 2 düz,2 ters şeklinde örgü yaptım ve aryada saçörgüsü koydum. 3 sıra ördükten sonra bir taraftan düz örerken diğer taraftanda her 2 sırada 1 toplam 5 ilmek arttırdım. Kol oyuntusunu yine 3-2-1-1 şeklinde kestim. Yaka kısmınıda 4-3-1-1 şeklinde kestim. Ön parcadan 2 adet ördüm. Yanlız burada koy ve alttaki 5 ilmek arttırmaları yanlış yapmayın. Ben dikkat etmedim 2 parçayıda aynı yapmışım. Bir tarafın sagına, diğer önünde soluna yapılacak.
Ön kısımları örerken önde lastik sonradan örüleceği için arkadan lastik kısmı kadar kısa olacak.
Önce omuzlardan dikip kollardan ilmek toplayarak lastiklerini örün.(2düz 2 ters)

Krem örgü bolero Goznurusacorgubolero1et3

Sonrada 2 yanlardan birleştirin. Ön kısımlarının lastikleride tek tek, ilmek toplanarak olacak.
Yakadan ilmek toplarken ilmekleri sık sık alın ki arkaya doğru kastırmasın.

Krem örgü bolero Goznurusacorgubolero2wp6 Krem örgü bolero Goznurusacorgubolero5ci7

Krem örgü bolero Goznurusacorgubolero4vh2

http://mnelam.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]