Mnela'nın Denizi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

NAMAZDA OKUNAN DUA VE ZİKİRLERİN ANLAMLARI

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1NAMAZDA OKUNAN DUA VE ZİKİRLERİN ANLAMLARI Empty NAMAZDA OKUNAN DUA VE ZİKİRLERİN ANLAMLARI Perş. Eyl. 04, 2008 4:51 am

Cansuyu

Cansuyu
Altın Üye

Altın Üye

Rabbim bizleri yaptığı işi şuurlu bir şekilde yapan ve sonucunda da FİRDEVS'İ hakeden kullarından kılsın!AMİN!

NAMAZDA OKUNAN DUA VE ZİKİRLERİN ANLAMLARI:

1-İFTİDAH TEKBİRİ: "ALLAH en büyüktür"

2-SUBHANEKE: "Ey ALLAHım seni hamdin ile tesbih ederim.Senin ismin mübarek,şanın yücedir ve senden başka ilah yoktur.”

3-EUZÜ BESMELE: "Kovulmuş şeytandan ALLAH’a sığınırım.Rahman ve rahim ALLAH’ın adıyla.”

4-RÜKUDA: "Büyük olan Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır”

5-RÜKUDAN DOĞRULUNCA: "ALLAH kendisine hamd edeni işitti.Rabbimiz bütün hamdler çokça,tertemiz ve mübarek olarak sanadır.”

6-SECDEDE: "En yüce olan Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır.”

7-İKİ SECDE ARASINDA: "Rabbim beni affet!”

8-TAHİYYAT: "Selamlar,dualar ve bütün güzellikler ancak ALLAH’adır!Ey nebi!Selam sana,ALLAH’ın rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun!Selam bize ve ALLAH’ın salih kullarına...Ben şehadet ederim ki ALLAH’tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (A.S) Onun kulu ve resulüdür.”

9-SALLİ: "ALLAHım!İbrahim’e ve İbrahim’in ailesine salat ettiğin gibi Muhammed’e (a.s) ve Muhammed’in (a.s) ailesine de salat eyle!Şüphesiz sen;çokça hamd edilen,şan ve şeref sahibisin!”

10-BARİK: "ALLAHım!İbrahim’i ve İbrahim’in ailesini mübarek kıldığın gibi Muhammed’i(a.s) ve Muhammed’in (a.s) ailesini de mübarek kıl!Şüphesiz sen;çokça hamd edilen,şan ve şeref sahibisin”

11-RABBENE EETİNEE: "Rabbimiz!Bize hem dünyada hemde ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru!”

12-RABBENAĞFİRLİ: "Rabbimiz!Beni,anne-babamı ve mü’minleri hesap gününde bağışla!”

leyla...

leyla...
Gümüş Üye

Gümüş Üye

allah razı olsun emeğine sağlık...Very Happy

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]