Mnela'nın Denizi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

3 Soru 3 Cevap

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

13 Soru 3 Cevap Empty 3 Soru 3 Cevap C.tesi Mart 07, 2009 2:41 pm

biat

biat
Bronz Üye

Bronz Üye

Bir gun Mevlana Hz.'lerine felsefeciler gelip soru sormak istediklerini soyleyince Mevlana Hz. 'leri Sems-i Tebrizi'ye gonderir.
Sems-i Tebrizi talebelerine bir kerpicle (topraktan yapilmis tugla) nasil teyemmum yapmalarini ogretiyordur.
Felsefeciler 3 soru sormak istediklerini soylerler.
-Allah var dersiniz, ama gorunmez, goster inanalim.
Sems-i Tebrizi diger soruyu sor der
-Seytanin atesten yaratildigini soyler, sonra yine atesle azap edilecek dersiniz. Hic ates atese azap edermi?
Sems-i Tebrizi diger soruyu sor der.
-Ahirette herkes hakkini alacak, yaptiklarinin cezasini cekecek diyorsunuz. Birakin insanlar canlarinin istedigini yapsinlar, karismayin der.
Bunun uzerine Sems-i Tebrizi kerpici alir adamin basina vurur. Soru sormaya gelen adam hemen kadiya gidip davaci oldugunu soyler.
-Ben ona soru sordum. O bana kerpicle vurdu der.
Sems-i Tebrizi de
-Ben de ona sadece cevap verdim der. Bana Allah-u Tealayi goster de inanayim dedi. Simdi bu felsefeci basinin acisini , agrisini gostersinde inanayim der.
Davaci agriyor ama nasil gostereyim deyince, Sems-i Tebrizi:
-Iste Allah(CC) vardir ama gorunmez. Yine bana seytana atesle nasil azap edilecegini sordu. Ben toprakla vurdum. Toprak onun basini acitti. Halbuki kendiside topraktan yaratilmistir. Yine bana birakin herkes caninin istedigini yapsin. Bundan dolayi hak olmaz dedi. Benim canim onun basina kerpicle vurmak istedi bende vurdum. Nicin hak ariyor. Aramasin. Bu dunyada kucuk bir mesele icin hak aranirsa o sonsuz ahiret hayatinda nicin hak aranamasin.

23 Soru 3 Cevap Empty Geri: 3 Soru 3 Cevap Paz Mart 08, 2009 12:19 am

Elam

Elam
Yönetici

Yönetici

Benim canim onun basina kerpicle vurmak istedi bende vurdum.

Oh iyi ettin dedim içimden..Very Happy

Allah RAzı Olsun! biat ablacım.

Rabbimi göremememiz yaratılmışlığın farkına varmamayı gerektirmez. HErşeyin sebebi O iken O'ndan başka sebeb aramak aptallık olur. Düşüncesizlik akılsızlık olur.

Rabbim bizleri ayırmasın inşallah yolundan, bakmayı bakıpta görmeyi nasip etsin bizlere.

http://mnelam.blogcu.com

33 Soru 3 Cevap Empty Geri: 3 Soru 3 Cevap Ptsi Mart 09, 2009 4:29 pm

vusl@t

vusl@t
Altın Üye

Altın Üye

Suspect abla çok güzeldi ellerine sağlık süper bişey...

43 Soru 3 Cevap Empty Geri: 3 Soru 3 Cevap Ptsi Mart 09, 2009 8:22 pm

cennetkokusu

cennetkokusu
Altın Üye

Altın Üye

allah razı olsun ablam paylaşım için teşekkr

http://www.cennetkokusu.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-