Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!

Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Allah'a Yakınlaşma Vesilesi Dualar

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Allah'a Yakınlaşma Vesilesi Dualar Bir Salı Ekim 06, 2009 6:05 pm

Elifce

Üye
Üye
v Herşeyin üzerinde koruyucu olan Allah’ım, kovulmuş şeytandan Sana sığınırım.

v Mümin olarak uyandığım ve bana bir gün daha fırsat verdiğin için şükrediyorum Allah’ım. Bu günümü Sana adadım, Senin yolunda salih amellerde bulunmayı ilham et.

v Müşriklerden ve Senden başka taptıklarından kopup-ayrılıyorum, Sana dua ediyorum Allah’ım.

v Mümin olarak salih amellerde bulunalım Allah’ım, bizi güzel bir hayatla yaşat ve yaptıklarımızın karşılığını en güzeliyle muhakkak ver.

v Allah’ım, beni ve mümin kardeşlerimi bağışla, sen esirgeyen bağışlayansın.

v Allah’ım, kalbimdekiyle ağzımla söylediğim aynı olsun; Sana ve kendime karşı samimiyetimi artır.

v Sana ve ahiret gününe kesin bilgiyle iman eden, iyiliği emreden, kötülükten sakındıran salih kullarından olalım Allah’ım.

v Allah’ım, Senin izninle hayırlarda yarışıp öne geçen kullarından olmayı nasip et.

v Allah’ım, bize her işte Senin rızanın en çoğunu aramayı ve senin hoşnutluğunu kazanmayı nasip et.

v Allah’ım, takva ile kuşatıp-donat bizleri, ve cennetini hazırladığın takva sahiplerine önder kıl.

v Allah’ım, kalbimize imanı yaz ve bizi Kendinden bir ruh ile destekle.

v Sana kalplerimiz tatmin bulmuş olarak bağlanalım Rabbim.

v Rabbim, imanımı ve hidayetimi artır.

v Allah’ım, bizi karanlıklardan nura çıkar, ayetleri ve Kitabı kalbimize yerleştir.

v Rabbim, ilmimi arttır. İlim sahibi olup, içi titreyerek korku duyanlardan ve öğüt alanlardan olmayı nasip et.

v Allah’ım, refahtan şımarıp-azıtarak, insanlara gösteriş yapan kullardan olmaktan bizi koru.

v Allah’ım Seninle kesintisiz bağlantıda olan, her işinde Sana yönelip dönen dost edindiğin kullarından olmayı nasip et.

v Allah’ım, bizleri Senin yolundan alıkoymaya çalışan ve onu çarpıtmak isteyen şeytan ve fırkasından koru.

v Senin yolunda, kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışalım, yardımını esirgeme Allah’ım.

v Rabbimiz, bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla ve kalplerimizde iman edenlere karşı kin bırakma.

v Allah’ım, ahirette müminlere özel nuru, dünyada yaşarken arayıp bulmayı nasip et.

v Mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu olmayı,' Allah yolunda cihad etmeyi ve kınayıcının kınamasından korkmamayı nasip et Allah’ım.

v Yeryüzünde fitne kalmayıncaya ve din yalnız Senin oluncaya kadar, küfürle savaşta gücümüzü artır.

Kullanıcı profilini gör http://www.elifalaca.com

2 Geri: Allah'a Yakınlaşma Vesilesi Dualar Bir Cuma Ekim 09, 2009 3:29 pm

kaybolan_hayat

Bronz Üye

Bronz Üye
Amin.. Allah bütün duaları kabul eylesin..
Paylaşım için teşekkürler..

Kullanıcı profilini gör

3 Geri: Allah'a Yakınlaşma Vesilesi Dualar Bir C.tesi Ekim 10, 2009 3:25 pm

Elam

Yönetici

Yönetici
Amin Rabbim RAzı olsun ELif.

Kullanıcı profilini gör http://mnelam.blogcu.com

4 Geri: Allah'a Yakınlaşma Vesilesi Dualar Bir C.tesi Ekim 10, 2009 5:07 pm

Elifce

Üye
Üye
Yolunda çaba gösterenlerden, hepimizden inşaAllah...

Kullanıcı profilini gör http://www.elifalaca.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Günlük....