Mnela'nın Denizi

Yaradanına sevdalı yürekler...

Dareyn Dergisi 31. Sayı Yayında!
 
 
Allah'ın kahretmediğini görüp şaşırma!
Mühlet verdiğini düşün ve ürper!
 
 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Boykot etkisini gösterdi....

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Boykot etkisini gösterdi.... Bir Salı Ocak 20, 2009 2:02 pm

vusl@t

avatar
Altın Üye

Altın Üye
İsrail malları depoda kaldı.
Siyonist firmaları kampanya üstüne kampanya başlatarak boykotun etkisinden kurtulmaya çalışıyor..


Terörist İsrail'in Filistinli sivil halkı barbarca katletmesi üzerine İslam ülkelerinde başlatılan boykot çağrıları Siyonistlere ciddi bir darbe indirdi. Türkiye'de satışları durma noktasına gelen İsrail menşeli firmalar boykotu delmek için kampanya üstüne kampanya düzenlemeye başladılar. Boykot kampanyasını başlatan Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya da yaptığı açıklamada boykotun daha da yaygınlaşacağını söyledi.

Bir yandan dünya genelinde İsrail'in katliamlarına her geçen gün tepkiler artarken, öbür taraftan Siyonist İsrail mallarına yönelik boykot çağrıları artarak devam ediyor. İsrailli meyve ve sebze üreticileri yurt dışına gönderdikleri ürünlerde ciddi bir talep azalması olduğu şikâyetiyle hükümete başvurdu. Türkiye'de ise satışları ciddi manada azalan Siyonist firmaları kampanya üstüne kampanya başlatarak boykotun etkisinden kurtulmaya çalışıyor.
ÜRÜNLER DEPOLARDA ÇÜRÜYOR
İsrail ürünlerine karşı başlatılan boykotlar nedeniyle zor günler geçiren İsrailliler, depoların, alımı iptal edilen ve çürümeye terk edilen mallarla dolu olduğunu söylüyor. Depolarda kalan malları koruyabilmek için soğutma ünitelerine yerleştirmek zorunda kalan Yahudi üreticiler, artan ekonomik zarardan da endişeli. İsrail haber ajansı Ynet'e göre, ciddi anlamda satış düşüşü yaşanan ülkelerin başında Ürdün, İngiltere ve İskandinavya ülkeleri geliyor. Yahudi üreticiler, Gazze saldırılarından önce boykot olmadığını kaydederek, “Her geçen gün daha kötüye gidiyor, her gün boykot çağrısı yapan sesler daha da yükseliyor” diyerek İsrail hükümetinin tedbir almasını istediler.
SİYONİSTLER BOYKOTU DELMEK
İÇİN BİNBİR TAKLA ATIYORLAR
Katliamlara en sert tepki gösteren kurumların başında gelen Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya ise Türkiye'deki İsrail firmalarının çok zor durumda olduklarını söyledi. Boykotla beraber Türkiye'deki İsrail malı satışlarının ciddi manada düştüğünü ifade eden Kaya, “Her yerden bize raporlar geliyor. İsrail firmaları boykotu delmek için alt bayilerine olmadık yöntemler uyguluyor. Kampanya üstüne kampanya düzenliyorlar. Ürünlerde yüksek indirimlere gidiyorlar. Ekstra ürünler ve hediyeler vermeye başladılar” dedi. Boykotun çok büyük bir etkisinin olduğunu ifade eden Kaya, “Bu gün atılan füzelerin, mermilerin her biri bizim aldığımız malların parası ile alındı. Ancak bundan sonra bu böyle olmayacak. Bu katliamlarla beraber boykot şu ana kadar hiç olmadığı kadar büyüdü. Bugün bütün dünya milletleri Siyonist vahşete lanet yağdırıyor. Başlattığımız boykotun yankılarını çok net görüyoruz” diye konuştu. Terörist İsrail'in tek taraflı ateşkesinin bir aldatmaca olduğuna dikkat çeken Kaya, “Siyonist katiller dinlenmek için katliama ara verdiler. Çünkü insanları katletmek İsrail'in devlet politikasıdır. O yüzden bu saldırı bitse bile boykot devam edecek. Biz ömür boyu İsrail'i boykot edeceğiz. İsrail firmaları, ürünleriyle üç milyonluk Yahudi nüfusuna hitap ederek ayakta kalamaz. O yüzden bize ve diğer ülkelere yöneliyor. Ancak onların yaşaması bu katliamların devam edeceği anlamına geliyor” şeklinde konuştu.
Öte yandan; İsrail ve Amerikan ürünlerine karşı boykot çağrıları her geçen gün artıyor. Malezya ve Norveç gibi ülkelerde boykot resmi bir boyut kazanırken, dünyanın her köşesinde sürekli seslendirilen boykot çağrıları daha geniş kitlelere ulaşıyor.


______________________________________________
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Kullanıcı profilini gör

2 Geri: Boykot etkisini gösterdi.... Bir Salı Ocak 20, 2009 8:14 pm

cennetkokusu

avatar
Altın Üye

Altın Üye
elh..allah cheers

Kullanıcı profilini gör http://www.cennetkokusu.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz